Radość z nieodległości

Dodano: 2018-11-09T13:14

Święto Niepodległości jest dla Społeczniaka okazją do zadumy, ale i radości z odzyskanej wolności. W radosnym klimacie współorganizujemy konkurs "Słodkości na Dzień Niepodległości", w którym uczestniczą szkoły, przedszkola, cukiernie, stowarzyszenia.

Po oficjalnych uroczystościach, których najważniejszym momentem było wspólne odśpiewanie przez wszystkich zgromadzonych hymnu narodowego, mieszkańcy Człuchowa zaproszeni zostali do skosztowania wypieków, które kształtem, kolorystyką czy nazwą nawiązywały do tego wyjątkowego święta. Komisja konkursowa nagrodziła najlepsze dzieło sztuki cukierniczej.

Pośród wybrzmiewających dźwięków polskich melodii okresu przedwojennego można było zapoznać się z wystawą tematyczną przygotowaną przez panią Małgorzatę Stankowską-Staszczyk, odpowiedzialną za organizację tego wydarzenia.

Co roku, wspólnie z władzami miasta, Społeczniak angażuje się w przygotowanie obchodów Święta Niepodległości. Mamy nadzieję, że formuła radosnego świętowania przyjmie się już na stałe!

Powrót do strony głównej | Powrót do newsów