Dzień integracji uczniów klas pierwszych

Dodano: 2019-09-09 13:42:10

03.09.2019r. odbył się wyjazd edukacyjno-integracyjny do ośrodka „Natura” w Bachorzu.

 

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas: 7, I klasy LO A i B (4 –letnie) oraz   I klasy LO A i B (3 – letnie) wraz z opiekunami.

          O 9.00 czekało na wszystkich przepyszne śniadanie, podczas którego każdy mógł lepiej się poznać i nabrać sił do przygotowanych przez prowadzących zadań.  Następnie uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły i wzięli udział w następujących zajęciach:

  • I grupa – warsztaty edukacyjne
  • II grupa – zajęcia artystyczne
  • III grupa – zajęcia sportowe.

     

         Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Uczniowie, mimo zmęczenia, wychodzili z nich naładowani pozytywną energią i w dobrym nastroju.  Ćwiczenia oraz zadania, które przygotowali dla nas prowadzący niewątpliwie zintegrowały uczestników, a także pokazały, jak ważne dla osiągnięcia celu jest zaangażowanie całej klasy i dobra koordynacja działań.  Ponadto doświadczyliśmy pozytywnych emocji, które wyzwalały się podczas współpracy w zespole. Uczniowie uczyli się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawali swoje słabe i mocne strony.

           Głównym celem wyjazdu była integracja, wzmacnianie więzi między uczniami oraz opiekunami. To był dla wszystkich intensywny dzień, ale bez wątpienia pełen wrażeń. Nasze założenia i cele zostały zrealizowane – lepiej się poznaliśmy i zawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Czas spędzony z dala od codziennych obowiązków odpowiednio wpłynął na budowanie nowych znajomości oraz pozytywnych relacji.

 

Powrót do strony głównej | Powrót do newsów