Tom Sawyer w Bydgoszczy

Dodano: 2019-10-09 15:15:41

Dnia 08.10.2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do kinoteatru „Adria” w Bydgoszczy.

  Dnia 08.10.2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Małgorzatą Łakomską oraz p. Alicją Gawlik wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym  do kinoteatru „Adria” w Bydgoszczy – sztuce teatralnej w języku angielskim pt. „Tom Sawyer” produkowanym przez American Drama Group Europe.

          Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Tom Sawyer” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  młodzieży  uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki, rozwijanie umiejętności językowych.

          Uczniowie z  ogromnym zainteresowaniem śledzili  pełną  przygód  powieść, której autor Mark Twain był twórcą wspaniałych i barwnych postaci. Ukazywał świat widziany oczami dziecka, w którym nauka jest koniecznością, a czas wolny to okazja do szukania skarbów. Ponadto komizm sytuacyjny przyczyniał się do pojawiania się uśmiechu na twarzach widzów, a przy tym była to również świetna okazja, by słuchając tekstu w języku angielskim, sprawdzić swój poziom językowy.

            Po obejrzeniu sztuki teatralnej wszyscy uczestnicy wyjazdu udali się do galerii „Focus” w Bydgoszczy, aby umilić swój wolny czas, spędzając wspólnie miłe chwile przy ciepłym posiłku. Mimo deszczowej aury, wszyscy wrócili w pozytywnych nastrojach do domu, dzieląc się wrażeniami z wyjazdu.

 

Powrót do strony głównej | Powrót do newsów