Witamy na stronie projektuW roku szkolnym 20013/2014 w Zespole Szkół Społecznych STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Człuchowie realizowany był w ramach konkursu p.n. "Badacze Nieznanych Jezior" ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku projekt "Z wędką nad Jezioro Buszewo" oraz "Jeziora Wilkie Szuwary".

Cel projektu:

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy na temat roli jezior w ekosystemie oraz poznanie zagrożeń, na jakie są one narażone. Zadania projektowe zostały tak pomyślane, aby zachęcić młodzież do działań na rzecz jezior- kontroli stanu ich wód, określenia sposobów użytkowania jezior i terenów wokół nich, ocenę obecnego stanu jezior i istniejących zagrożeń.


Udział wzięli:

Udział w realizacji projektu "Z wędką nad Jezioro Buszewo" wzięli uczniowie Społecznego Gimnazjum ZSS STO w Człuchowie- 56 uczniów (pośrednio, wraz z uczniami Społecznego Liceum ZSS STO w Człuchowie- 120 uczniów), a także 6 nauczycieli (pośrednio 30 nauczycieli), 10 rodziców (pośrednio- 120 rodziców) oraz 15 wędkarzy (pośrednio 300).

News

22.06.2014 Sprawozdanie z badań w projekcie "Z wędką nad Jezioro Buszewo" więcej...

24.06.2014 Sprawozdanie z badań w projekcie "Jeziora Wilkie Szuwary". więcej...