Newsy CMRu:

Zdalnie sterowany telefonem samochodzik z przesyłaniem obrazu. Autor: Marcin S. kl. IIILO

2020-02-08: 'Kręciliśmy film reklamowy. Było wesoło...'
2020-01-08: W dniu 30. stycznia uczniowie z naszej szkoły oraz dwóch jej absolwentów, uczęszczający na kółko programistyczne i robotykę, nie pojawili się na lekcjach. Powodem był wyjazd do Gdańska w ramach projektu o nazwie Fundacja Inspirujące Przykłady. W Olivia Business Centre opiekę nad grupą przejął założyciel Fundacji pan Leszek Szmidtke.
2019-03-27: 16. marca 2019 roku w Katowicach odbył się Arduino i Raspberry Pi Day. Całe wydarzenie organizowane jest co roku. W wydarzeniu może uczestniczyć każdy, oraz każdy może zgłosić swój projekt do konkursu organizowanego przez Organizatora.

W tym roku w konkursie uczestniczył nasz absolwent Marcin Sylka z projektem zdalnie sterowanego pojazdu z kamerą przesyłającą obraz do komputera, który zbudował na zajęciach w Centrum Małej Robotyki działającym przy Społeczniaku.

"W tym roku wraz z swoim projektem zbudowanym jeszcze w liceum dostałem się do konkursu głównego. Choć nie zdobyłem miejsca na podium to spędziłem ciekawie dzień poznając nowych rówieśników o wspólnych zainteresowaniach. Na samym wydarzeniu odbyły się również prelekcje oraz warsztaty związane z platformami arduino i raspberry. Jednak dla mnie najciekawsze były projekty prezentowane przez uczestników konkursu takich jak ja. Mój projekt przy reszcie innych projektów wydawał się skromny jednak również zbierał uznanie. Większość projektów, było pracami inżynierskimi studentów. Mój projekt był budowany przez parę miesięcy w 3 liceum. Społeczniak umożliwił mi poznanie podstaw robotyki oraz zainteresował mnie elektroniką." - powiedział Marcin.

Gratulujemy Marcinowi wyróżnienia.

''
2018-04-26: W dniu dzisiejszym gościliśmy uczniów SP w Przechlewie na zajęciach otwartych z robotyki. Uczniowie Centrum Małej Robotyki przyjęli uczniów SP z Przechlewa w ramach otwartych zajęć z robotyki. Goście mieli okazję postawić pierwsze kroki w budowie robotów opartych na Arduino. Galeria zdjęć: Galeria 1 | Galeria 2
-- Archiwum newsów --

Co robimy

Swoją pracę opieramy na urządzeniach składających się z różnych modeli mikrokontrolerów bazowych Arduino®, wielu różnorakich czujników i urządzeń. Stale powiększamy zasoby sprzętowe o nowe rowiązania.

Projekty

Tworzymy zestawy pomiarowe dla samojezdnych inteligentnych robotów, opracowujemy schematy, budujemy roboty wyposażone w różnorakie czujniki: temperatury, gazów, wilgotności, światła, ruchu, itp.

Zajęcia

Prowadzimy cykliczne zajęcia dla różnych grup wiekowych, począwszy od dzieci z klas V-VI szkoły podstawowej, gimnazjum i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dorośli również są mile widziani. Zajęcia prowadzone są metodą projektów.

Nowy zakup

Zakupiliśmy nowy moduł Arduino Leonardo i Yun z obsługą sieci przez Ethernet i WiFi.

Nowe czujniki

Mamy nowe czujniki żyroskopowe. Możemy kontrolować położenie robota.

Zajęcia otwarte

Zapraszamy na zajęcia otwarte uczniów klas SP, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 15.00-16.00 (Prosimy o kontakt w celu zebrania grupy).