Harmonogram działań:


  • Wrzesień 2014 r. – rekrutacja uczestników do projektu; promocja działań projektowych.
  • Październik 2014 r. – warsztaty z dietetyczką, warsztaty z dress codu, warsztaty psychologiczne.
  • Listopad 2014 r. – spotkanie z policjantem, zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty psychologiczne, zajęcia w Eko Szkole Życia w Wandzinie.
  • Grudzień 2014 r. - zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia w Eko Szkole Życia w Wandzinie, wykłady z prawa.
  • Styczeń 2015 r. - wykłady z prawa, koncert profilaktyczny

Zakończenie projektu
W piątek 30.01.2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie odbyło sie podsumowanie działań projektowych połączonych z koncertem profilaktycznym, wykładami p. Haliny Barańskiej starszej asystent ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Człuchowie oraz p. Jarosława Kurowskiego prokuratora Prokuratury Rejonowej w Człuchowie. < br/> Projekt Aby zrozumieć siebie i świat realizowany był przez Samodzielne Koło Terenowe Społecznego Towarzystwa Oświatowego nr 131 w Człuchowie dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Debrznie.
Wyjazd do Wandzina
W poniedziałek 26.01.br. i we wtorek 27.01.br. w ramach działań realizowanych w projekcie "Aby zrozumieć siebie i świat" uczniowie gimnazjum i liceum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych przygotowanych przez terapeutki EKO Szkoły w Wandzinie. Podczas zajęć prowadzące rozmawiały z młodzieżą o problemach związanych z uzależnieniami. Projekt "Aby zrozumieć siebie i świat" realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Debrznie.
Spotkanie z kosmetyczką
19.12.2014 r. nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach z dietetyczką i specjalistką od wizażu i dress codu.
Spotkanie z przedstawicielką Policji
W dniach 20 i 24. 11.br. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniach profilaktycznych z policjantką p. Iwoną Woźniak. Spotkania poświęcone były omówieniu zagrożeń, jakie niosą ze sobą narkotyki i inne używki.Spotkanie z ratownikiem medycznym
26.11.2014 r. odbyły się zajęcia, podczas których młodzież poznawała techniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził ratownik medyczny Pan Piotr Wróbel. W grudniu ciąg dalszy szkolenia…

Sponsorzy projektu

Program Działaj Lokalnie VIII

Program realizowany od 04.09.2014 r. do 31.01.2015 r. dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Debrznie.

Kontaktuj się z nami

Samodzielne Koło Terenowe Społecznego Towarzystwa Oświatowego nr 131

Adres: Jana III Sobieskiego 7A, 77-300 Człuchów
Tel.: (059) 8341174
Fax: (059) 8341174
E-mail: mwpodg@poczta.fm