Absolwenci o Społeczniaku

Absolwenci odpowiadają na pytanie: "Co dał Ci Społeczniak?"

Patryk G.

Rok ukończenia szkoły: 2013, profil: Mat-Fiz-Inf
Uczelnia: Politechnika Poznańska, kierunek: Informatyka
Obecnie pracuje w: Facebook na stanowisku: Inżynier Oprogramowania

Społeczniak był miejscem, które dało mi możliwość pogłębiania mojej  wiedzy w dziedzinach moich indywidualnych zainteresowań.  Zaangażowanie nauczycieli oraz wysoce urozmaicony program zajęć pozalekcyjnych, pozwolił mi na zdobycie wiedzy i doświadczeń, które  znacznie uprościły mój start na studiach. Społeczniak, za moich czasów,  był miejscem w którym wyraźnie czuć było aurę personalnego  zaangażowania w ucznia, oraz kultury szacunku i zaufania.

Data wywiadu: 2019-12-07


Paulina C.

Rok ukończenia szkoły: 2017, profil: pol-geo-ang
Uczelnia: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu , kierunek: Filologia angielska

Nauka w Społeczniaku pozwoliła mi zdobyć większą pewność siebie oraz otwartość na ludzi. Szkoła pomogła mi także rozwinąć swoją wrażliwość i zrozumieć, że jest to moja zaleta, a nie wada. Dodatkowo, dzięki szkole poznałam świetnych ludzi i  z wieloma z nich utrzymuję kontakty do dzisiaj.

Data wywiadu: 2019-12-07


Patrycja K.

Rok ukończenia szkoły: 2018, profil: Biol-chem-pol
Uczelnia: Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile, kierunek: Fizjoterapia

Nauka w Społeczniaku dała mi przede wszystkim wysoki poziom wiedzy, która ułatwiła mi start na uczelni wyższej, a co za tym idzie? Dodała mi pewności siebie, która nie raz przydała się w „wielkim świecie”.

Wspaniali nauczyciele, na których zawsze można było liczyć, którzy potrafili zrozumieć, porozmawiać, pomóc. To dzięki nim czuję że jestem dzisiaj we właściwym miejscu. Jako między innymi członek zarządu samorządu studenckiego, starościna roku, czy też dzięki wysokiej znajomości języka angielskiego wyniesionej zza ogrodzeń Społeczniaka- opiekunka w programie ERASMUS+ (zagranicznej wymianie studentów).

Dzięki wspólnej pracy mojej, nauczycieli, jak i rodziców ukształtowały się zamiłowania i pasje na całe życie, z czego będę dozgonnie wdzięczna.

Jestem dumna z faktu, że jestem Absolwentką właśnie tego naszego kochanego Społeczniaka.

Data wywiadu: 2019-12-06


Emilia S.

Rok ukończenia szkoły: 2012, profil: Biol-chem-fiz
Uczelnia: Gdański Uniwersytet Medyczny, kierunek: Farmacja
Obecnie pracuje w: szpital na stanowisku: Farmaceuta

Nauka w Społeczniaku pozwoliła mi przede wszystkim dostać się na wybrane studia, ale także rozwijać swoje zainteresowania czy zdobyć certyfikaty językowe. Dzięki domowej, kameralnej atmosferze miałam dobry kontakt ze starszymi kolegami i mogłam czerpać z ich cennych doświadczeń. Rozmaite wyjazdy, wycieczki, dodatkowe zajęcia, przeróżne eventy stanowiły dla mnie niesamowity rozwój i otworzyły przede mną szerokie horyzonty na starcie dorosłego życia.

Data wywiadu: 2019-12-06


Sonia S.

Rok ukończenia szkoły: 2001, profil: mat-fiz
Uczelnia: Akademia Ekonomiczna w Poznaniu, kierunek: Informatyka i Ekonometria
Obecnie pracuje w: Oracle na stanowisku: Technical Lead, Advanced Customer Support

Małe klasy, wysoki poziom w grupach profilowych, wyjazdy integracyjnce i edukacyjne, ciekawe imprezy szkolne organizowane przez uczniów np. przedstawienia, debaty, kawiarenki świąteczne etc.

Data wywiadu: 2019-12-04